Nabídka obrazů

Ceny jsou uvedeny u jednotlivých obrazů (pod ikonou “i” po kliknití na konkrétní obraz). Pojednání o tvorbě ceny obrazu naleznete v dolní části stránky.

Cena obrazu

Cena obrazu je složena ze tří částí.

1. Nákladová cena:

První část zahrnuje náklady spojené se vznikem obrazu – materiál, plátno, barvy a čas, po který byl obraz malován.

2. Přidaná hodnota:

Druhou částí je přidaná hodnota díla. Je to vše mezi nebem a zemí. Je to energie, se kterou tvůrčí proud skrze mne protéká. Je to vědomí – přítomné a ukotvené v barvách, geometrii i harmonii. Je to zachycený tvůrčí impuls, idea, myšlenka, záměr zhmotněný obrazem. Je to též „rodný list“, který každé dílo provází.

Pro lepší orientaci bývá nákladová cena + přidaná hodnota díla vyjádřena Doporučenou cenou obrazu.

3. Hodnota pro vás:

Třetí částí je energie, kterou na vás obraz vyzařuje a kterou se Vás obraz dotýká. Je to emoce, kterou cítíte, když se na obraz díváte. Je to harmonie, kterou obraz do prostoru přináší. Je to záměr v něm ukotvený, s vámi rezonující a váš život podporující. Je to léčivé vyzařování a přínos právě pro vás. S důvěrou nechávám výši přidané hodnoty na Vás.

Příklad: Nákladová cena obrazu je 3 000,- Kč. Přidaná hodnota obrazu je většinou vyvážena stejně jako nákladová tedy také 3 000,- Kč. Doporučená cena je 3 000 + 3 000 = 6 000,- Kč. Hodnotu, jakou má obraz pro Vás, je na Vás.

Součástí většiny děl je “rodný list obrazu”, ve kterém je zapsán záměr, proces tvorby a mé postřehy.

Každý obraz je nosičem svého záměru i otiskem autorova vědomí, podléhá autorským právům. Chcete-li záměr šířit dál v podobě reprodukce díla, prosím, dejte o tom autorovi vědět. Cítíte-li, že procesem darování či prodejem reprodukce vzniká přidaná hodnota, můžete ji vyjádřit darem.

S pokorou a úctou děkuji za vyvážení hodnot přijímání a dávání.